Warsztaty podczas 14. edycji Przeglądu Sztuki Survival

Pierwszy warsztat podczas tegorocznej edycji SURVIVALU poprowadzi Magdalena Skowrońska, kuratorka programu edukacyjnego Muzeum Współczesnego Wrocław. W sobotę 25 czerwca w godz. 12:00–16:00 oraz w niedzielę 26 czerwca w godz. 12:00–15:00.

zdiagnozowana zostanie kondycja estetyczna otoczenia. Uczestnicy warsztatów „Partyzantka wizualna” będą obserwować i badać teren wystawy. „Skorzystamy z tego, co odczuwalne i na podstawie zebranego materiału zaplanujemy, i w miarę możliwości zrealizujemy, konkretne interwencje mające na celu poprawienie kondycji wizualnej otoczenia FATu lub uwypuklenie jej zasobów” – tłumaczy Magdalena Skowrońska. Publiczna prezentacja wyników warsztatów odbędzie się o godz. 16:00 w niedzielę 26 czerwca.

W niedzielę odbędzie się również warsztat Zofii Reznik „Zbłądzenia odkrywcze. Ćwiczenie z psychogeografii sztuki“. Pomiędzy 17:00 a 19:30 wraz z prowadzącą będzie można przyjrzeć się wybranym pracom przedstawionym w ramach 14. edycji Survivalu oraz stworzyć własną krytyczną interpretację. Zofia Reznik zachęca: „Rekwizytami dla budowania narracji będą poprzemysłowe artefakty, kontekst fabrycznej hali oraz tematy opracowane przez artystów. Zapraszamy do tego by posłuchać i porównać swoje przemyślenia na temat wystawy”.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem survival.warsztat@gmail.com. W treści maila organizatorzy proszą o podanie nazwiska prowadzącej.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

kurator programu społecznego: Bartek Lis