DECONFINING – rezydencja artystyczna w Tanzanii

podsumowanie rezydencji “Deconfining Arts, Culture and Politics in Europe and Africa”

Pierwszy etap rezydencji artystycznych w ramach „Deconfining Arts, Culture and Politics in Europe and Africa” dobiegł końca. Bardzo dziękujemy całemu zespołowi Nafasi Art Space za wspaniały czas, spotkania i rozmowy!

Mieliśmy okazję poznać twórczynie i twórców związanych z Dar as Salaam, a także organizacje działające w obszarze sztuki, muzyki i działań performatywnych. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem sceny artystycznej w Dar i programu Nafasi oraz ich lokalnych partnerów!

Zdjęcie z pożegnalnej kolacji na koniec rezydencji, co wiąże się z ukończeniem pewnego etapu, ale to nie wszystko! Przed nami kolejne działania w ramach naszej współpracy.

Asante Sana!

Na zdjęciu (od lewej): Peter Lukumayi, Firdaus Mbogho, Małgorzata Miśniakiewicz, Lindi Dedek, Michał Bieniek, Michalina Musielak, Lilian Hipolyte, Jan Moss

Więcej o projekcie rezydencji i prowadzonym naborze przeczytasz tutaj.

DECONFINING to czteroletni projekt finansowany przez Unię Europejską, umożliwiający nawiązanie kontaktów praktykom kultury, osobom artystycznym, decydentom oraz odbiorcom sztuki z dwóch kontynentów – Europy i Afryki. Ma na celu lepsze zrozumienie wzorców ograniczeń (społecznych, politycznych i ekonomicznych) w międzykontynentalnej współpracy artystycznej i kulturalnej z różnych punktów widzenia, a także zbadanie i wypracowanie nowych sposobów (polityk) takiej współpracy oraz zapewnienie lepszego dostępu do informacji w obszarze międzykontynentalnej mobilności i współpracy.

 

Więcej informacji o projekcie: https://deconfining.eu/about/

Projekt „Deconfining arts, culture and policies in Europe and Africa (DECONFINING)” jest dofinansowany ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

 

Zadanie pt. „Deconfining – sztuka, kultura, polityka w Europie i Afryce“ dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu Promesa dla Kultury.

  • wartość dofinansowanie: 340 024,56 zł
  • całkowita wartość zadania: 1 111 818,37 zł