20. SURVIVAL przy Szewskiej

Z zaproszeniem na jubileuszową edycją najstarszego przeglądu sztuki współczesnej w Polsce.

Najnowsza ekspozycja w galerii Szewska ukazuje wybór detali prac artystycznych, które zostaną zaprezentowane podczas zbliżającej się, jubileuszowej edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL w dniach 24-28.06 2022 w dawnym szpitalu Betania przy ul. Traugutta 118 we Wrocławiu.

Czternaście plansz przybliża rozległą wystawę realizowaną pod hasłem „Piguły”, gdzie piguła rozumiana jest jako symbol wyboru i zmiany relacji jednostki wobec otaczającej rzeczywistości. Nakreślona w Matriksie alternatywa pomiędzy czerwoną a niebieską pigułką – życie w trudnej do zniesienia prawdzie albo pozostanie w ułudzie systemu – pochodzi z 1999 roku, choć skoki w głąb króliczej nory mają dużo dłuższą historię. Już sam wybór pomiędzy prawdą a symulacją jest wątpliwy w świecie, w którym istnienie obiektywnej prawdy jest podawane w wątpliwość, a fikcje strukturyzują rzeczywistość.

Artystki i artyści biorący udział w 20. SURVIVALU przyjmują wobec tych zagadnień różne perspektywy i wytyczają nieoczywiste szlaki, a budowana w ten sposób opowieść prowadzić będzie widzów przez tajemnicze piwnice, piętra i strychy budynków dawnego, monumentalnego szpitala.

Galeria Szewska
Szewska 27, 50-139 Wrocław
godziny otwarcia: całodobowo