Zaproszenie do zaprezentowania swojej wystawy w galerii Mieszkanie Geppertów od 2023 roku otrzymuje każda osoba laureacka, którą doceniły osoby zwiedzające Przegląd Sztuki SURVIVAL w plebiscycie Nagroda Publiczności. Przez pięć dni 21. Przeglądu 3001 osób wrzuciło do urny kartę ze swoim wyborem. Na pracę Pawła Kulczyńskiego zagłosowano 1020 razy. Żadna praca w historii Przeglądu nie zdobyła jeszcze tak wielu głosów, co instalacja „Nikt wcześniej nie przyglądał Ci się równie intensywnie jak ja”. Więcej o pracy i o tym, jak pozwalała wsłuchać się głęboko w dźwięki Odry, która doświadczyła katastrofy w 2022 roku, przeczytasz w Archiwum Survivalu.
Tymczasem Paweł Kulczyński postanowił skorzystać z naszego zaproszenia, ale tym razem zwrócić uwagę widzów/ek na inny aspekt otaczającego nas świata – glebę. W galerii Mieszkanie Geppertów będzie można zobaczyć i posłuchać instalacji „Granica przetrwania”.
Gleba to źródło większości żywności dla naszej cywilizacji. Tymczasem jest przez nas rabunkowo eksploatowana, podlegając wyjałowieniu, erozji i degradacji; traktowana jak niewyczerpany zasób, który zawsze i wszędzie dostarczy nam energię do życia, przy minimalnym nakładzie środków. Z kolei 80% upraw jest energetycznie marnotrawione, służąc jako pasza dla przemysłowo hodowanych zwierząt, które w tym procesie doświadczają niewyobrażalnych cierpień.