Zofia Pałucha w galerii Szewska

Wystawa prezentująca twórczość związanej z Wrocławiem malarki potrwa do 1 października.

Najnowsza ekspozycja w galerii Szewska prezentuje twórczość Zofii Pałuchy, będąc jednocześnie przedłużeniem wystawy najnowszych prac związanej z Wrocławiem młodej i niezwykle oryginalnej malarki – wystawy, która miała miejsce w maju i czerwcu tego roku w galerii Mieszkanie Gepperta.

fot. Małgorzata Kujda

W Szewskiej oglądamy twórczość Pałuchy w nieco szerszym kontekście; fotografka, Małgorzata Kujda, spędziła dzień towarzysząc artystce w jej pracowni. W ten sposób powstał mini fotoreportaż ukazujący Zofię na tle prac nowych i nieco starszych, tych ukończonych i tych w procesie.

fot. Małgorzata Kujda

Wystawa dostępna do 1.10.2021 pozwala widzom po raz kolejny skonfrontować się z nieoczywistym językiem tej wyjątkowej twórczości – w zaskakujący sposób łączącym nawiązania do kultury popularnej i wysokiej, życia codziennego i świata wirtualnego, wabiąc przy tym tak rzadką dziś warsztatową doskonałością.

Galeria Szewska
Szewska 27, 50-139 Wrocław
godziny otwarcia: całodobowo
kontakt: p.rogowski@arttransparent.org

Zofia Pałucha ur. w 1993 w Częstochowie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i doktorantka Szkoły Doktorskiej na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Od 2020 współpracuje z warszawską galerią Piktogram. W ostatnim czasie prace artystki prezentowane były na solowym pokazie podczas targów Art Brussels (2020), indywidualnej wystawie w galerii Piktogram (2020) oraz na wystawie grupowej w Muzeum Współczesnym Wrocław (2021).

https://www.zofiapalucha.com