Zofia Pałucha, „Getting Dirty in the Shower”

Wystawa malarstwa młodej artystki w galerii sztuki współczesnej Mieszkanie Gepperta.

20.05-20.06.2021
poniedziałek, środa, czwartek
15:00-18:00
zapisy@arttransparent.org

Galeria Mieszkanie Gepperta
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/2
50-069 Wrocław
(wejście od podwórza, domofon nr 2)

Getting Dirty in the Shower jest równocześnie tytułem wystawy i obrazu, od którego Zofia zaczęła pracę nad najnowszym pokazem w Mieszkaniu Gepperta. Obrazu, który jak większość prac artystki wymyka się prostym interpretacjom i znaczeniom. Pałucha jest artystką, która mając świat dosłownie w zasięgu ręki, na ekranie laptopa i smartfona, faktycznie wykorzystuje jego złożoność w swojej sztuce. Jej twórczość charakteryzuje nieliniowe i nieoczywiste myślenie. Używając w malarstwie języka współczesności, wywołuje specyficzny lęk i podniecenie przed nieznanym. Lęk, który tak lubię, bo wprowadza w stan zagubienia, a z czasem przetrawiony otwiera w głowie nowe obszary.


Im więcej progresywnych i odważnych działań w przestrzeni kultury tym szybciej traktujemy je jak codzienność i tym bardziej zmienia się nasza mentalność. Bunt przeciwko konwencjom i brakowi wyobraźni to bunt przeciwko nacjonalizmom i wszelkim chorobom trapiącym współczesne społeczeństwa. Tylko Ci, co tworzą z myślą o zmianach, udoskonalają świat. Zmieniają nasz sposób patrzenia i oceniania rzeczywistości, sprawiając, że stajemy się bardziej otwarci, wrażliwi i po prostu lepsi.

kurator wystawy, Krystian Truth Czaplicki

Zofia Pałucha ur. w 1993 w Częstochowie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i doktorantka Szkoły Doktorskiej na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Od 2020 współpracuje z warszawską galerią Piktogram. W ostatnim czasie prace artystki prezentowane były na solowym pokazie podczas targów Art Brussels (2020), indywidualnej wystawie w galerii Piktogram (2020) oraz na wystawie grupowej w Muzeum Współczesnym Wrocław (2021).

https://www.zofiapalucha.com
https://www.facebook.com/zofiapalucha
https://www.instagram.com/zofia_palucha

Zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Wrocławia.