To był trudny, ale i owocny rok! Wraz z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich zrealizowaliśmy konkurs na opracowanie koncepcji aranżacji wystawy stałej przyszłego Muzeum Książąt Lubomirskich. Wzięliśmy udział w obchodach 50. rocznicy Sympozjum Wrocław 70, tworząc dwuczęściową wystawę pt. Ścieżki do interpretacji nawiązującą do dzieł wybitnych twórców: Stanisława Dróżdża i Barbary Kozłowskiej. Kontynuowaliśmy cykliczne spacery dla rodziców z małymi dziećmi oraz seniorów po wystawach i najciekawszych wrocławskich instytucjach kulturalnych, czyli BAW! Baby Art Walk oraz SAW! Senior Art Walk.
Za nami 18. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL w przepompowni Port Miejski zorganizowana w okolicznościach epidemicznych. Razem z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej stworzyliśmy Sceną Społeczną pt. WASTELAND: Kultura dla klimatu / Kultur für das Klima. Powstała także broszura, pełna wiedzy i przemyśleń o najbliższej przyszłości kultury i naszej planety. Temat tej relacji u progu katastrofy klimatycznej pogłębiliśmy z organizacjami należącymi do Grupy Wyszehradzkiej w debatach i wykładach online pod nazwą Culture for Climate. Do cyklu 9 spotkań i dyskusji zaprosiliśmy specjalistów z zakresu ochrony klimatu, artystów, kuratorów, dziennikarzy i menedżerów kultury z Czech, Polski, Słowacji i Węgier.
W tym roku obchodzimy także swoje 15 urodziny. Z tej okazji uruchomiliśmy m.in. archiwum działań Fundacji, które prześledzić można na stronie archiwum.arttransparent.org. I… nie zatrzymujemy się! Już teraz zapraszamy na 19. edycję Przeglądu Sztuki SURVIVAL w Kotłowni, industrialnej przestrzeni dawnego Pafawagu. W 2021 roku pod hasłem Nigdzie stąd nie pojedziecie przyjrzymy się pojęciu mobilności. Artystów i artystki zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na realizacje artystyczne.
A tymczasem spokojnych świąt i lepszego 2021 roku! Dziękujemy, że jesteście z nami.