Uczymy (się) zmiany: z otoczeniem dla otoczenia

Wystawa przedstawia wybrane projekty autorstwa osób studiujących i pracujących w Katedrze Grafiki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Wystawa przedstawia wybrane projekty autorstwa osób studiujących i pracujących w Katedrze Grafiki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Różnorodne realizacje łączy konkretne podejście do projektowania komunikacji wizualnej. Jakie? Partycypacyjne, społecznie zaangażowane i zorientowane na końcowych odbiorców. 

W końcu:
„Projektowanie to rozwiązywanie problemów i dostarczanie rozwiązań możliwie prostych w użyciu dla końcowego odbiorcy w określonej roli społecznej — to z jednej strony gospodarowanie uwagi a z drugiej strony orientowanie w trójwymiarowej przestrzeni kodów, znaków, marek, komunikacji generalnie” (Wszołek).

Opis cyklu:
Działamy z otoczeniem dla otoczenia i… lubimy tym o tym opowiadać! W ramach prezentowanego cyklu podsumowujemy projekty realizowane przy współpracy z partnerami z otoczenia społecznego i gospodarczego. Tym samym udowadniamy, że hasło: „uczymy (się) zmiany” to nie pusta deklaracja, a stwierdzenie faktu. Każda z inicjatyw dowodzi, że w​ projektowaniu graficznym nie chodzi o przysłowiowe ładne obrazki. Diagnozujemy problemy i odpowiadamy na potrzeby, a co najważniejsze — w przyszłych projektantkach_tach, artystach_tkach zaszczepiamy wrażliwość na otoczenie i odpowiedzialność za jego kształtowanie. Projektujemy z ludźmi i dla ludzi, mając na uwadze, że ci potrzebują środowiska do życia i przeżycia.

 

Wystawa czynna całodobowo
30.04-17.05  
Galeria Szewska
ul. Szewska 27, 50-139 Wrocław

Opracowanie materiałów wystawowych:
Paulina Woźniak, Mateusz Antczak
Katedra Grafiki Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu

grafika.swps.pl