Rysunki z pandemii

Wystawa w Galerii Szewska prezentująca szesnaście spośród ponad stu osiemdziesięciu prac Anny Szpakowskiej-Kujawskiej powstałych podczas pandemicznego lockdownu.

20 marca 2020, w dniu ogłoszenia w Polsce stanu epidemii, Anna Szpakowska-Kujawska wykonała pierwszy rysunek z cyklu „Rysunki z pandemii”, który realizowała przez kolejne miesiące lockdownu. Na wystawie w Galerii Szewska prezentujemy szesnaście spośród ponad stu osiemdziesięciu powstałych prac. Większość z tworzonych niemal codziennie przed zachodem słońca rysunków przedstawia widok z jednego z okien domu artystki. Kolejne dni i miesiące izolacji, odznaczone datami, którymi opatrzone są prace, reprezentują upływ czasu odzwierciedlony w przemianach zarówno przyrody, jak i stanów psychicznych twórczyni oraz przeczuwanych emocji społecznych. 

Wystawa w Galerii Szewska towarzyszy ekspozycji „Ograniczenia określonego sposobu przemieszczania się” w Mieszkaniu Gepperta, na której zaprezentujemy prace Anny Szpakowskiej-Kujawskiej i Edki Jarząb (20.03–28.04.2023). Więcej informacji tutaj.


Wystawa Anna Szpakowska-Kujawska, „Rysunki z pandemii” realizowana w Galerii Szewska jest dofinansowana przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia. www.wroclaw.pl

3–30.03.2023
Galeria Szewska
ul. Szewska 27, Wrocław

Godziny otwarcia wystawy:
całodobowa

Wstęp:
bezpłatny