Rusza Akademia Letnia Baby Art Walk, czyli wakacyjne spacery kulturalne dla rodziców z dziećmi

Wiosenny harmonogram wizyt w galeriach i muzeach zatrzymała pandemia, dlatego Fundacja Art Transparent zaprasza na Akademię Letnią BAW!, czyli spotkania w otwartej przestrzeni miasta. Finałem akcji będzie oprowadzenie po przepompowni Port Miejski podczas 18. Przeglądu Sztuki SURVIVAL oraz spacer śladami Sympozjum Plastycznego Wrocław ’70. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. 

Fundacja Art Transparent zaprasza na wakacyjną odsłonę spotkań stworzonych z myślą o rodzicach i opiekunach z małymi dziećmi. – Tym razem wychodzimy z zamkniętych przestrzeni galerii oraz muzeów i cieszymy się sztuką na świeżym powietrzu – mówi Karolina Bieniek, koordynatorka akcji. Baby Art Walk to inicjatywa szczególnie przyjazna mamom, w tym mamom karmiącym. 

Od lipca do września odbędzie się 6 spotkań w różnych lokalizacjach miasta: zwiedzimy Promenadę Staromiejską – od barokowego ogrodu Pałacu Królewskiego po park Staromiejski, Ołbin – od Wzgórza Pionierów po park Tołpy przez podwórka Żeromskiego, park Szczytnicki i modernistyczny zespół obiektów sportowych, a także Przedmieście Oławskie, popularnie nazywane „Trójkątem”. Projekt zakończy się podczas dwóch ważnych inicjatyw: 18. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL, która odbędzie się w przepompowni Port Miejski pod hasłem „Wasteland” oraz na Popowicach, w ramach Sympozjum Wrocław 70/20 – w tym roku świętujemy 50. rocznicę przełomowego dla sztuki konceptualnej w Polsce spotkania plastyków, krytyków i teoretyków sztuki we Wrocławiu. 

W trosce o zdrowie oraz komfort wszystkich uczestników i uczestniczek – małych i dużych – obowiązują zapisy: w każdym spacerze może wziąć udział maksymalnie 20 osób. Wstęp na zaplanowane wydarzenia jest bezpłatny. Aby wziąć w nich udział, należy wysłać zgłoszenie na adres: zapisy@arttransparent.org. Szczegóły dotyczące dokładnego miejsca spotkania podane zostaną w wiadomości zwrotnej. 

Wydarzenie: Facebook