Narratives of Closeness and Distance

from Central‐Eastern Europe and South‐Eastern Africa – a Multicontextual Patchwork

słuchaj podcastu, czytaj e-publikację

W każdą środę lipca o 18:10 słuchaj podcastu Afryka bliska i odległa w Radiu Wrocław Kultura rozmawiamy na tematy związane z publikacją i projektem Deconfinig. 

  • 3.07.2024
  • 10.07.2024
  • 10.07.2024
  • 17.07.2024
  • 24.07.2024
  • 31.07.2024

Słuchaj Radia Wrocław Kultura

Łącząc artystki/ów, naukowczynie/ów i praktyczki/ków z różnych kontekstów i krajów (Słowacja, Węgry, Polska, Czechy, Uganda, Tanzania i Zambia), które/zy poszukują wspólnych punktów i powiązań w międzykontynentalnej historii, wspomnieniach, sztuce, nauce i literaturze pięknej, szukałyśmy i szukaliśmy innowacyjnych sposobów patrzenia na to, co bliskie i dalekie, eksplorując jednocześnie świat Europy Środkowo-Wschodniej (tj. Czechy, Węgry, Polska, Słowacja) oraz Afryki Południowo-Wschodniej (tj. Uganda, Tanzania, Zambia).

W ramach projektu “Deconfining Arts, Culture and Politics in Europe and Africa”, fundacja Art Transparent, Pro Progressione i Muzeum Historii Kobiet w Zambii mają przyjemność ogłosić długo oczekiwaną e-publikację:

NARRATIVES OF CLOSENESS AND DISTANCE FROM CENTRAL-EASTERN EUROPE AND SOUTH-EASTERN AFRICA – A MULTICONTEXTUAL PATCHWORK

Pobierz e-publikację w .pdf

Redakcja: Urszula Markowska-Manista i Natasha Omokhodion-Kalulu Banda.
Autorzy: Karolina Bieniek, Paulina Brelińska-Garsztka, Shilika Chisoko, Chiteu Kasongo, Kamil Kawalec, Urszula Markowska-Manista, Karolina Marcinkowska, Mwaka Siluonde, Nyimbili Suzyika, Klara Wojtkowska
Wydawczyni: Art Transparent
Współwydawca: Pro Progressione Kft.
Korekta: Ian Maloy
Tłumaczenie: Karol Waniek
Projekt graficzny: Oleg Šuran

W ramach festiwal AfryKamery, w ramach którego odbyło się premierowe spotkanie dotyczące publikacji “Narratives of Closeness and Distance from Central-Eastern Europe and South-Eatern Africa – a Multicontextual Patchwork”.

W wydarzeniu wzięły udział redaktorki i autorki/zy tekstów zamieszczonych w e-publikacji. 

Spotkanie poprzedziła rozmowa z kuratorką Małgorzatą Miśniakiewicz, która opowiedziała o doświadczeniach osób biorących udział w rezydencji artystycznej w Tanzanii, zakończonej w lutym tego roku.

Spotkanie poprowadziły: dr Karolina Bieniek, dr Urszula Markowska-Manista

 

Projekt „Deconfining arts, culture and policies in Europe and Africa (DECONFINING)” jest dofinansowany ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Zadanie pt. „Deconfining – sztuka, kultura, polityka w Europie i Afryce“ dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu Promesa dla Kultury.

  • wartość dofinansowanie: 340 024,56 zł
  • całkowita wartość zadania: 1 111 818,37 zł

/ fot. Karolina Bieniek, Biennale Dak’Art, Dakar, Senegal, 2018