Konkurs na realizacje artystyczne do 16. edycji SURVIVALU

deadline: 15 kwietnia

Ruszył konkurs na realizacje artystyczne do 16. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL!

SURVIVAL jest realizowanym od 15 lat wydarzeniem artystycznym, którego głównym celem jest prezentacja sztuki współczesnej w przestrzeni miejskiej Wrocławia.Przegląd odbywa się co roku w innym miejscu, wybierane są budynki lub przestrzenie użyteczności publicznej ‒ miejsca zapomniane, czasem opuszczone lub zaniedbane, zawieszone pomiędzy minionymi czasami swojej świetności a niepewną i nieokreśloną przyszłością.

16. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL odbędzie się w dawnym, klasycystycznym pałacu rodziny Wallenberg-Pachalych. Pałac, zaprojektowany w XVIII wieku przez Carla Gottharda Langhansa, łączył funkcje użytkowe z mieszkalno-reprezentacyjnymi. Pierwsze piętro było luksusową rezydencją, parter zajmowało przedsiębiorstwo bankowo-handlowe (Commerzbank).
Po 1945 roku budynek zaadaptowano do celów bibliotecznych i administracyjnych Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2013 roku budynek został wyłączony z użytku i wystawiony na sprzedaż.
Zarówno ze względu na historię budynku, jego wieloletnie przeznaczenie, jak i na obecną wartość (w rozumieniu dobra kultury, ale i dobra finansowego), hasłem i tematem tegorocznej edycji Przeglądu będzie: Kapitał, rozumiany w odniesieniu do ekonomii, ale i do kapitału ludzkiego (intelektualnego), symbolicznego czy politycznego.

Zapraszamy artystów sztuk wizualnych do zgłaszania projektów realizacji w różnych mediach, związanych z hasłem Kapitał, a także z kontekstem miejsca, w którym odbędzie się Przegląd.

Artyści mają czas na składanie propozycji do 15 kwietnia 2018 roku, wypełniając formularz dostępny na www.survival.art.pl w zakładce DO POBRANIA i odsyłając go wraz z niezbędnymi załącznikami na adres e-mail: survival.konkurs@gmail.com.

Po tym terminie kuratorzy SURVIVALU wybiorą projekty, które zostaną zrealizowane w zaproponowanej przestrzeni.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 kwietnia 2018

SURVIVAL 16. Przegląd Sztuki

Kapitał

22.06 ‒ 26.06.2018

Pałac Wallenberg-Pachalych
ul. Szajnochy 10, Wrocław

dyrektor Przeglądu: Michał Bieniek
kuratorzy: Michał Bieniek, Anna Kołodziejczyk, Anna Stec

www.survival.art.pl