Komunikat dot. instalacji na Iglicy

W związku z problemami pogodowymi informujemy o demontażu instalacji. Działania performatywne trwają nieprzerwanie do 10.10.2021r.

Poniedziałkowa przemiana Iglicy w drzewko majowe, wrocławską axis mundi, towarzyszyła rozpoczęciu cyklu rytuałów projektu Lato nadeszło dziś całkowicie. Niestety, instalacja w założonym kształcie wytrwała niedługo, wtorkowa pogoda poczyniła wyraźne zniszczenia. Ponieważ jej obecny kształt daleki jest od założenia i początkowej realizacji podjęliśmy razem z autorką Lilianą Zeic decyzję o jej całkowitym demontażu w najszybszym możliwym terminie. Niemniej, Iglica nadal pozostanie centralnym punktem rytuałów realizowanych w intencji kobiet i osób niebinarnych, przeciwko którym skierowano fakenewsy i dezinformację. Rytuały można do końca tygodnia śledzić na naszym profilu o zachodzie słońca, a w niedzielę o wschodzie.

~ Fundacja Art Transparent

Lato nadeszło dzisiaj całkowicie to trwające siedem dni działanie performatywne i ingerencja w przestrzeń publiczną autorstwa Liliany Zeic w ramach projektu „ARTIFAKE: ART INVADES PROPAGANDA” realizowanego przez fundację Art Transparent.

4-10.10.2021
intencje domowe: Mala Herba, Filip Kijowski, Agnieszka Kocińska, Maja Luxenberg, Ruta Pindyrynda, Patrycja Sikora,
kuratorka: Małgorzata Miśniakiewicz
produkcja: Karolina Bieniek, Paweł Rogowski
miejsce: Iglica / streaming

szczegóły: tutaj
wydarzenie: tutaj
regulamin wydarzenia: tutaj

Projekt ARTIFAKE realizowany jest przez Internews-Ukraina w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Reporterów Audiowizualnych (Armenia) i Fundacją Art Transparent (Polska) przy wsparciu finansowym Programu Kreatywna Europa, International Renaissance Foundation, Konrad-Adenauer-Stiftung, Ukrainian Cultural Foundation, Ambasady Królestwa Niderlandów oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu RP.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.