Kolorowe zaBAW!ki

Ostatni Baby Art Walk w przestrzeni online w 2020 roku. Chodź, pomaluj historię sztuki współczesnej Wrocławia!

Akademia BAW! czyli Baby Art Walk to kulturalne spacery dla rodzin z małymi dziećmi, organizowane przez Fundację Art Transparent. Przestrzegając obostrzeń wynikających z przepisów o stanie epidemii i dbając o zdrowie nas wszystkich, zdecydowaliśmy się animować ten czas w przestrzeni online. Gdy tylko będzie to możliwe, spotkamy się w galerii Mieszkanie Gepperta, by podsumować tę barwną finałową edycję BAW 2020!

Zapraszamy małych i dużych, dzieci i dorosłych do zabawy w Kolorowe zaBAW!ki: niech te Mikołajki będą początkiem poznawania wrocławskiej sztuki z fantastycznymi przewodnikami – profesorem Eugeniuszem Geppertem i Hanną Krzetuską-Geppert.

Do zrujnowanego Wrocławia małżeństwo Geppertów, z wykształcenia malarze, przybyli w 1946 roku. To właśnie stolica Dolnego Śląska stała się ich domem. Tutaj zajęli się odbudową Akademii Sztuk Pięknych i tworzeniem środowiska artystycznego miasta. Prace Eugeniusza Gepperta były znane w Polsce jak i zagranicą. Hanna Krzetuska rzadko wystawiała swoje dzieła, ale to wokół niej gromadziło się liczne towarzystwo związane z Grupą Wrocławską. Do końca życia obydwoje związani byli z mieszkaniem i pracownią przy ulicy Ofiar Oświęcimskich ½, w dawnym Pałacu Rybischa, w którym od 2007 roku mieści się galeria Mieszkanie Gepperta.

Kończąc tegoroczny cykl spacerów dla rodzin BAW!, zapraszamy do zabawy w kolorowanki z naszymi bohaterami. Przygotowaliśmy dla naszych BAW!owiczów trzy ciekawe zadania wraz z krótkimi opisami: to strzegący dawnego Pałacu Rybischa lew, charakterystyczny dla Gepperta pegaz oraz abstrakcja Krzetuskiej. Zachęcamy do własnych, artystycznych interpretacji!

>POBIERZ KOLOROWANKI< (WERSJA DRUK)

Mamy nadzieję, że materiał edukacyjny okaże się łatwo przyswajalnym i cennym źródłem wiedzy dla małych i dużych, stanowiąc początek przygody z fascynującą historią Wrocławia i jego mieszkańców.

Wydarzenie Kolorowe zaBAW!ki potrwa od 6 grudnia do końca roku. Czekamy na zeskanowane, gotowe kolorowanki na ?fundacja@arttransparent.org, czego efektem w przyszłym roku będzie ?️ mini-wystawa i spotkanie wernisażowe przy słodkim poczęstunku z artystami i artystkami w każdym wieku, w galerii Mieszkanie Gepperta!