BAW! i SAW! w Mieszkaniu Gepperta

Wracają kulturalne spacery dedykowane rodzicom i opiekunom z małymi dziećmi oraz seniorkom i seniorom. Tym razem zapraszamy do galerii Mieszkanie Gepperta w ramach wystawy„Rozbite lustro” Ewy Zwarycz.

Od 15 lipca w galerii sztuki współczesnej Mieszkanie Gepperta otwarta jest wystawa pt. Rozbite lustro. To zbiór prac wrocławskiej artystki Ewy Zwarycz, która rozlicza się z dotychczasową twórczością oraz podejmuje wątek trudnych życiowych doświadczeń. W ulicznej Galerii Szewska oglądać można proces powstawania projektu. Wstęp wolny.

Artystka prezentuje sztukę za pomocą różnych mediów. W galerii zobaczymy m.in. powtórzony motyw domu (przywołujący kształt domu rodzinnego) powstały z nielubianych, sprasowanych płócien malarskich oraz popiołu ze spalonych rzeczy osobistych; wykruszona farba ze starych obrazów pojawia się w nowych odsłonach obok kolaży, rysunku, cyfrowej fotografii i wideo, a haft na rękawiczce wyszyty w układ krwionośny przypomina o tytułowych pęknięciach i uczuciowym rozbiciu – osobistym lub artystycznym. Mimo niewielkich rozmiarów, obiekty stają się ciężkie jak pomniki: rozczarowania, gniewu i nostalgii, wreszcie akceptacji.

Wystawę oglądać można do 19 sierpnia, w poniedziałki, środy i czwartki między 15:00 a 18:00, w galerii Mieszkanie Gepperta przy ul. Ofiar Oświęcimskich ½. W związku z trwającą sytuacją epidemiczną obowiązują zapisy: zapisy@arttransparent.org. W tym samym czasie – w ulicznej Galerii Szewska – całodobowo na dziewięciu dwustronnych witrynach podziwiać można fotografie dokumentujące proces powstawania wystawy oraz detale przygotowanych prac artystycznych.

UWAGA! Zapraszamy na wydarzenia towarzyszące:

? 05.08.2021 | 15:00-18:00 – oprowadzanie kuratorskie z Michałem Bieńkiem
? 09.08.2021 | 13:00 – BAW! Baby Art Walk – spotkanie z artystką Ewą Zwarycz dla rodziców i opiekunów z dziećmi
? 09.08.2021 | 15:00 – SAW! Senior Art Walk – spotkanie z artystką Ewą Zwarycz dla seniorek i seniorów

obowiązują zapisy: zapisy@arttransparent.org.

przeczytaj: Artist Talk: rozmowa z Ewą Zwarycz

Fundacja Art Transparent od 2007 roku sprawuje opiekę programową nad galerią sztuki współczesnej, mieszczącą się w dawnym mieszkaniu prof. Eugeniusza Gepperta, malarza, a także założyciela i pierwszego rektora wrocławskiej PWSSP (dzisiejszej Akademii Sztuk Pięknych), oraz jego żony, Hanny Krzetuskiej – również uznanej malarki.

Szczegóły wystawy: http://arttransparent.org/event/ewa-zwarycz-rozbite-lustro
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/569271121124648

Projekt współfinansowany ze środków pochodzących ze stypendium Miasta Wrocławia

Zadanie publiczne pt. „PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI SPOŁECZNEJ I KULTURALNEJ „OTWARTA PRACOWNIA GEPPERTA” – Otwarta Pracownia Gepperta 2021” jest współfinansowane ze środków finansowych otrzymanych od Gminy Wrocław www.wroclaw.pl