ARTIFAKE: wystawa podsumowująca na Szewskiej

Zapraszamy na wystawę podsumowującą wielowątkowy projekt ARTIFAKE.

Misją międzynarodowego projektu „ARTIFAKE – sztuka przeciwko propagandzie” jest promowanie krytycznej postawy względem manipulacji i dezinformacji medialnej, a więc popularnych fake newsów.

Polscy artyści i artystki zmierzyli się z mechanizmami post-prawdy, prezentując instalacje w przestrzeni miejskiej – Na Dolnym Śląsku swoje autorskie realizacje zaprezentują Paweł Kulczyński, Liliana Zeic (Piskorska) oraz Alicja Patanowska i Marcin Sawiński. Prace ukazują zjawisko fałszywych informacji w szerszym społecznym i historycznym kontekście.

Szczegóły dot. projektu: tutaj

Szewska to dziewięć dwustronnych witryn ekspozycyjnych usytuowanych przy ul. Szewskiej (odcinek między ul. Kotlarską a Nożowniczą). Galeria realizuje średnio 8 wystaw rocznie – autorskich i w kooperacji z podmiotami zewnętrznymi. Misją galerii pod zarządem fundacji Art Transparent jest prezentowanie i popularyzacja najciekawszych zjawisk w młodej polskiej sztuce współczesnej, a także odwoływanie się do tradycji lokalnej awangardy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt ARTIFAKE realizowany jest przez Internews-Ukraina w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Reporterów Audiowizualnych (Armenia) i Fundacją Art Transparent (Polska) przy wsparciu finansowym Programu Kreatywna Europa, International Renaissance Foundation, Konrad-Adenauer-Stiftung, Ukrainian Cultural Foundation, Ambasady Królestwa Niderlandów oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu RP.