Celem warsztatów edukacyjnych jest poszerzanie wiedzy na temat wszechobecnej dezinformacji i propagandy wśród różnych grup społecznych i wiekowych. Zajęcia prowadzą:
Maria Marszałek – absolwentka historii sztuki i psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Laureatka stypendium „European Museum of the Year Award”, nauczyciel akademicki, współautorka wystawy „Pan Tadeusz Różewicz” i wielu działań edukacyjnych. Wciąż pracuje nad rozprawą doktorską o ekfrazach.
Adriana Myśliwiec – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz oraz Fotografii i Multimediów na ASP we Wrocławiu. Zawodowo związana z Muzeum Pana Tadeusza, gdzie pracuje jako projektantka. Autorka aranżacji przestrzeni wystaw, scenografii a także licznych projektów graficznych. Tematyka jej prac artystycznych dotyczy tworzenia wizualnych narracji oraz zagadnień związanych z przedmiotem, jako nośnikiem pamięci.
UWAGA SZUM!
12.11.2021 | galeria Mieszkanie Gepperta
W pierwszej części spotkania uczestnicy i uczestniczki warsztatów pt. Uwaga Szum! z Wrocławskiego Klubu Seniora Pracownika Socjalnego rozmawiali o kulturze nadamiaru, przebodźcowaniu, informacyjnym szumie oraz o związkach tych zjawisk z podatnością na manipulację i dezinformację. Następnie obejrzeli malarskie reprezentacje chaosu i harmonii w sztuce różnych epok. Finalnie powstały różnego typu kompozycję z figur geometrycznych, linii i plam. Ostatnie zadanie polegało na zwizualizowaniu własnego spokoju i niepokoju w formie dyptyku.
Projekt ARTIFAKE realizowany jest przez Internews-Ukraina w partnerstwie ze Stowarzyszeniem ReporterówAudiowizualnych (Armenia) i Fundacją Art Transparent (Polska) przy wsparciu finansowym Programu Kreatywna Europa, International Renaissance Foundation, Konrad-Adenauer-Stiftung, Ukrainian Cultural Foundation, Ambasady Królestwa Niderlandów oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu RP.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Artystki i artyści z Ukrainy przejmują nasze konto na Instagramie w bezpośredniej relacji z różnych miejsc swojego kraju, opowiadając o kontekstach pracy artystycznej w czasie wojny.