ARTIFAKE: „Ministerstwo informuje” – gra edukacyjna

Prezentujemy bezpłatną grę edukacyjną dla dzieci i dorosłych! Premiera 3. grudnia podczas transmisji na żywo.

ARTIFAKE (Art Invades Fakes) to transregionalny projekt realizowany w Polsce, Ukrainie i Armenii, którego celem jest promowanie świadomego odbioru przekazów medialnych i krytycznego podejścia do dezinformacji i fake newsów badając propagandę poprzez sztukę w przestrzeni publicznej.

Celem gry planszowej, zainspirowanej pracą Pawła Kulczyńskiego, 2+2 = 5  jest zwizualizowanie świata, który wygląda inaczej niż standardowa rzeczywistość. O zmianach informuje Ministerstwo. Pola oznaczone nazwami żywiołów zawierają informacje. Kiedy gracz na nie stanie, jego zadaniem jest narysować bądź namalować jedno hasło z danej kategorii. W grę można grać samodzielnie lub w grupie. Nie jest do końca jasne, kto wygrywa. Ministerstwo zdecyduje we właściwym czasie. Gra jest przeznaczona dla dzieci i dorosłych. Może służyć jako pomoc dydaktyczna do nauki krytycznego myślenia, pokazując na czym polega dezinformacja.

Prezentacja gry odbędzie się w piątek (03.12) za pośrednictwem transmisji na żywo na profilu fundacji Art Transparent o godzinie 19:00.

POBIERZ BEZPŁATNIE GRĘ: TUTAJ

Szczegóły dot. projektu: tutaj

Weź udział w bezpłatnych warsztatach, które odbędą się 05.12 w galerii Mieszkanie Gepperta:

kontakt: fundacja@arttransparent.org

Projekt ARTIFAKE realizowany jest przez Internews-Ukraina w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Reporterów Audiowizualnych (Armenia) i Fundacją Art Transparent (Polska) przy wsparciu finansowym Programu Kreatywna Europa, International Renaissance Foundation, Konrad-Adenauer-Stiftung, Ukrainian Cultural Foundation, Ambasady Królestwa Niderlandów oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu RP.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.