20. Przegląd Sztuki SURVIVAL – OPEN CALL

Konkurs na realizacje artystyczne trwa do 27.02.2022 roku.

Zapraszamy do wysyłania propozycji projektów artystycznych na 20. edycję Przeglądu Sztuki SURVIVAL, którego realizacja zaplanowana jest od 24 do 28 czerwca 2022 i odbędzie się w budynkach dawnego szpitala Betania we Wrocławiu.

OPEN CALL
17.12.2021-27.02.2022

> opis kuratorski
> formularz zgłoszeniowy
> zdjęcia przestrzeni

Piguły to hasło przewodnie, do którego powinny odwoływać się składane proponowane zgłoszenia.

fot. Małgorzata Kujda

Miejsce, gdzie odbędzie się SURVIVAL w 2022 roku, było niegdyś nazywane „Trójkątem Bermudzkim” i uważane za najbardziej niebezpieczną część Wrocławia, pełną dysfunkcji społecznych, łamania prawa i dilerki. Rejon ulicy Traugutta, obecnie obiekt starcia TVP, która wyemitowała szykanujący ten obszar miasta reportaż, z mieszkańcami i władzami samorządowymi, które z kolei domagają się przeprosin, stanowi istotny kontekst dla rozważań o stygmatyzacji, mechanizmach reprodukcji przemocy i drogach ucieczki. 

fot. Małgorzata Kujda

Skróty informacyjne, szybkie skojarzenia, obdarte z niuansów komunikaty, które mają nam szybko i łatwo wyjaśnić świat, stały się niezbywalnym elementem naszej przestrzeni informacyjnej. W języku mediów określenie „podać informację w pigułce” zastąpiły „piguły informacyjne” – liczy się efektywność podania, szybkość działania, natychmiastowy efekt. Dotrzeć ma tyle, ile jesteśmy w stanie naraz przełknąć i przetrawić, nie ma miejsca na wątpliwość, różne punkty widzenia, liczy się skuteczna światopoglądowa esencja. 

fot. Małgorzata Kujda

Zapraszamy artystki i artystów do nadsyłania propozycji prac związanych z opisanymi zagadnieniami. Interesują nas realizacje site-specific, nowe projekty, ale także istniejące prace łączące się z zaproponowanym tematem. Prosimy, tekst kuratorski potraktować jako punkt wyjścia, jest on jedynie propozycją niektórych kierunków i szczątkową próbą uchwycenia szerokiej problematyki łączącej się z hasłem „Piguły”Zależy nam na pracach, które w szerokim polu starają się uchwycić współczesne znaczenia świadomości: zarówno w ujęciach systemowych i społecznych, jak i poszukujące alternatyw i uważnie przyglądające się różnym stanom psychicznym i poznawczym.

Na zgłoszenia czekamy do 27 lutego 2022 roku. Wszelkie pytania prosimy kierować na konkurs@survival.art.pl.