Mieszkanie Gepperta

Mieszkanie

Mieszkanie Gepperta jest galerią sztuki współczesnej mieszczącą się w dawnym mieszkaniu prof. Eugeniusza Gepperta, malarza, a także założyciela i pierwszego rektora wrocławskiej PWSSP, oraz jego żony, Hanny Krzetuskiej – również uznanej malarki. Galeria działa od 2007 roku. Opiekę programową sprawuje nad nią Fundacja Sztuki Współczesnej ART TRANSPARENT.

W Mieszkaniu Gepperta prowadzimy ożywioną polemikę i eksponujemy artystyczne projekty wymykające się jednoznacznym klasyfikacjom. Zapraszamy do współpracy artystów i intelektualistów postrzegających współczesny świat z perspektywy pełnego w nim zanurzenia, a mimo to – krytycznie. Ludzi potrafiących interpretować współczesność na swój własny, autorski sposób. Dokładamy starań, by tworzona tu debata miała otwarty, demokratyczny charakter.

Galeria jest czynna podczas wykładów i wystaw. Dokładne godziny otwarcia określane są w informacjach na temat poszczególnych projektów.

Zadanie dofinansowano ze środków Gminy Wrocław.

Geppertowie

Mieszkanie przy ul. Ofiar Oświęcimskich 1/2 było przez szereg lat domem i pracownią Eugeniusza Gepperta oraz jego żony, Hanny Krzetuskiej – artystów, którzy na trwałe wpisali się w kulturalną historię Wrocławia.

Prof. Eugeniusz Geppert, założyciel i pierwszy Rektor wrocławskiej PWSSP, zgromadził w powojennym Wrocławiu kadrę twórców i pedagogów, inicjując w ten sposób powstanie aktywnego środowiska artystycznego. Koncentrował się jednocześnie na własnej pracy twórczej i organizowaniu grupy artystycznej znanej jako Szkoła Wrocławska. Do końca życia pozostał mistrzem i przyjacielem dla studentów i współpracowników – przyjmował ich w swojej pracowni, dyskutował, radził, dzielił się doświadczeniem. Poczucie humoru i żywiołowość Profesora na zawsze zapisały się w pamięci wielu osób.

Malarka Hanna Krzetuska-Geppertowa znana jest m.in. z zainicjowania ogólnopolskiego Konkursu im. Eugeniusza Gepperta.

Kontakt

Michał Bieniek
opieka merytoryczna, artysta, kurator
m.bieniek@arttransparent.org

adres galerii:

Mieszkanie Gepperta
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/2
PL, 50-069 Wrocław

wejście do Galerii od strony
ul. Ofiar Oświęcimskich
(otwarte podczas wernisaży)

wejście do Galerii od podwórza
(proszę dzwonić domofonem pod nr. 2)

Galeria jest czynna w czasie trwania wystaw,
poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godz. 10 – 14
wtorek w godz. 12 – 18

Galeria
Mieszkanie Gepperta
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/2
50-069 Wrocław

Czynne w czasie trwania wystaw,
poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godz. 10 – 14
wtorek w godz. 12 – 18