Sieciowanie dla kultury 2017

Profesjonalny warsztat dla liderów kultury

„Sieciowanie dla kultury”

Profesjonalny warsztat dla liderów kultury

Działanie „Sieciowanie dla kultury” to program, którego celem jest zbliżenie przedstawicieli różnych sektorów zaangażowanych w kreacje kultury we Wrocławiu. Warsztaty skierowane są do osób związanych z kulturą z sektora pozarządowego, z biznesu oraz do przedstawicieli lokalnej administracji. Podczas trzydniowego, intensywnego projektu skupimy się na wzajemnym poznaniu (analiza sytuacji i potrzeb), określimy możliwe wspólne punkty współpracy i współdziałania, przepracujemy możliwe wspólne przedsięwzięcia. Ideą projektu jest wyjście poza branżowe przyzwyczajenia, rozwój kreatywności i synergii poprzez intersektorowe współdziałanie.

HARMONOGRAM:

  • 12. czerwca 2017 g. 9:00 – 15:00

Networking! 9:00 – 11:30

Na warsztacie dowiemy się od podstaw, na czym polega sztuka networkingu i jakie zasady nim rządzą. Zbadamy, które zasoby, własne oraz organizacyjne, możemy uruchomić w procesie budowania relacji wymiany. Poznamy standardowe i poszukamy niestandardowych sposobów skutecznego networkowania, potrenujemy nawiązywanie relacji oraz sztukę ich utrzymywania i pogłębiania. Ponadto przyjrzymy się sobie i swoim organizacjom z perspektywy potrzeb oraz atrakcyjności dla potencjalnych partnerów biznesowych, a także zaplanujemy, jak wprowadzić lub wesprzeć aktywność networkingową w organizacjach.

współDziałamy! 12:00 – 14:00

[spotkanie otwarte]

O otwartym 1. czerwca 2017 r. Siemacha Wrocław Spot oraz o firmowych mikrograntach opowie Iwona Sarachman, Dyrektor ds. PR na Europę Środkową w firmie Amrest Sp. z o.o. 

  • 20. czerwca 2017 g. 9:00 – 15:00

współDziałamy! 9:00 – 12:00

Celem warsztatu jest analiza najlepszych polskich i zagranicznych przykładów współdziałania trzech sektorów na rzecz kultury i rozwoju lokalnych społeczności. Zapraszamy na spotkanie ze specjalistami z zakresu współdziałania.

Networking II

Podczas warsztatu przyjrzymy się sobie i swoim organizacjom z perspektywy potrzeb oraz atrakcyjności dla potencjalnych partnerów biznesowych, a także zaplanujemy, jak wprowadzić lub wesprzeć aktywność networkingową w organizacjach.

  • 22. czerwca 2017 g. 9:00 – 15:00

Zarządzajmy?

Project management to morze koncepcji, narzędzi, sposobów i zasad. Poznamy część z nich, uprzednio definiując jak najprecyzyjniej podstawowe pojęcia i reguły uniwersalne. Na tym spotkaniu przyjrzymy się zarządzaniu projektami przez soczewkę kultury organizacyjnej, komunikacji i zarządzania grupami. Poszukamy metod, które pozwolą nam jak najlepiej zaplanować pracę i zarządzać z jak najwyższym poszanowaniem dla kultury organizacji, jej pracowników i wartości. Jednym z ważnych tematów wewnątrz tych rozważań będzie komunikacja na poziomie interpersonalnym oraz organizacyjnym. W celu urozmaicenia spotkania, poznamy kilka interesujących i funkcjonalnych narzędzi – metodologicznych i technologicznych, które skutecznie ułatwią nam proces zarządzania projektem.

 

  1. czerwca 2017 g. 13:00

 Podsumowanie z udziałem “Kulturotech”

Przegląd Sztuki SURVIVAL to flagowe przedsięwzięcie fundacji Art Transparent. Podsumowanie naszych działań i rozmów przeprowadzimy w scenerii niezwykłego Audytorium Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie w tym roku odbędzie się 15. edycja festiwalu.

więcej o Kulturotech: https://www.pb.pl/kulturotech-eksportowanowa-nadzieja-853429

MIEJSCE:

galeria Mieszkanie Gepperta, ul. Ofiar Oświęcimskich ½, Wrocław

ZAPISY:

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej : https://goo.gl/forms/3ocH0sTUxy3GhrbL2 do dnia 9 czerwca 2017.

Warunkiem udziału w projekcie jest zobowiązanie do uczestnictwa we wszystkich spotkaniach.

Mile widziana znajomość języka angielskiego.

„Sieciowanie dla kultury” jest autorskim projektem, który w tym roku współtworzą:

Karolina Bieniek – menadżerka kultury, aktywistka, doktor nauk społecznych. Współtwórczyni galerii Mieszkanie Gepperta i członkini Zarządu Fundacji Art Transparent. Współautorka aplikacji Wrocławia w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Specjalistka w zakresie polityki zagranicznej, w tym polityki kulturalnej, animatorka kultury, trenerka w obszarze edukacji rozwojowej i działań antydyskryminacyjnych. Posiada umiejętności z zakresu organizacji pracy i zarządzania w projektach o wartości powyżej 100 000 euro. A zarządzanie to jej pasja, tak samo jak odnajdywaniem nowych dróg i poszukiwaniem nietypowych rozwiązań. Aktywnie zajmuje się optymalizacją procesów. Wszystkie te umiejętności wciela w życie będąc mamą 3-letniej Niny.

Agata Makowska – psycholożka, trenerka, PRówka i producentka, zaangażowana w sferę kultury, a szczególnie sztuki współczesnej. Przez dekadę pracowała dla i współprowadziła dwie Fundacje: Art Transparent i All That Art!, współorganizowała Przegląd Sztuki SURVIVAL, Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu oraz współprowadziła galerie sztuki współczesnej: Mieszkanie Gepperta i mia ART GALLERY we Wrocławiu. W pracy zespołowej wierzy, że komunikacja to kamień milowy sukcesu.

Drugą połowę jej życia od zawsze pochłaniał ruch – również tancerka, choreograf, trenerka Pilates i Jogi. Od ponad 10 lat prowadzi własny biznes – studio ruchu, który rozwija i transformuje w oparciu o sieć przyjacielskich kontaktów biznesowych i długoterminowe relacje z klientami. Wyznawczyni ruchu slow, rowerzystka i wegetarianka. Od ponad dwóch lat również mama.

MIEJSCE:

galeria Mieszkanie Gepperta, ul. Ofiar Oświęcimskich ½, Wrocław