BAW! Baby Art Walk w Muzeum Narodowym

zwiedzanie wystawy “Para-buch! Nie tylko ilustracje Ewy i Pawła Pawlaków”

Po raz kolejny zapraszamy na BAW! Baby Art Walk czyli spacery z małymi dziećmi do instytucji kultury.
Tym razem odwiedzimy Muzeum Narodowe we Wrocławiu oraz wystawę “Para-buch! Nie tylko ilustracje Ewy i Pawła Pawlaków”

Wystawa poświęcona twórczości Ewy i Pawła Pawlaków jest zaproszeniem do kipiącej kolorami podróży po światach wykreowanych przez wrocławskich grafików przede wszystkim w przestrzeniach zaprojektowanych książek, ale także teatru lalek i rzeźby. Zgromadzone na wystawie oryginały prac pozwolą zwiedzającym przyjrzeć się rozmaitości technik stosowanych przez artystów oraz doskonałości wykonania. Zobaczymy różne stylistyki, bogactwo tematyki, związki z tradycją i eksperymenty na polu grafiki książkowej, w której to dyscyplinie oboje stali się niekwestionowanymi mistrzami. Na wystawie znajdziemy naturalnie realizacje małżeństwa Pawlaków z obszaru ilustracji książki dziecięcej, w tym wspólne prace, ale również nie tak dobrze rozpoznane projekty ilustracji do literatury pięknej Pawła i efekty działalności translatorskiej Ewy.

Kurator wystawy: Anita Wincencjusz-Patyna
więcej: http://www.mnwr.art.pl/CMS/wystawy_czasowe/para_buch.html

WSTĘP: 1 ZŁ

MUZEUM NARODOWE WE WROCŁAWIU
Pl. Powstańców Warszawy 5
50-153 Wrocław

BAW! Baby Art Walk
Jesteś młodą mamą, albo młodym tatą? Niedawno mały dzidziuś przewrócił Ci życie do góry nogami? Masz ochotę wyrwać się na chwilę z zaklętego kręgu dom-lekarz-spożywczak-apteka? To świetnie! Właśnie trafiłeś na dobrą inicjatywę!
„BAW! Baby Art Walk” to wspólne spacery i odwiedziny we wrocławskich instytucjach kultury, galeriach, muzach etc. oraz spotkania z artystami lub oprowadzania kuratorskie po aktualnych wystawach. Fundacja Art Transparent zaprasza wszystkich rodziców na spotkania ze sztuką, wspólne zwiedzanie wystaw, dyskusje o współczesnych problemach, a czasem po prostu na kawę i rozmowy o wesołym losie rodzica.

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest posiadanie choć jednego małego dziecka (wózek, nosidełko) i chęć zapoznania się z najnowszymi wystawami w galeriach sztuki współczesnej.

„Baby Art Walk” to nieregularnik, dlatego informacji o dacie i miejscu spotkania należy szukać na naszym Facebooku

 

Polecamy również:

  • kursy językowe w towarzystwie maluchów

 

  • zajęcia pilates dla mam z maluchami: http://bit.ly/2syV5d3