BAW! Baby Art Walk 2016 / wiosna

UWAGA rodzice! Startujemy z kolejnymi spacerami z cyklu BAW! Baby Art Walk!

Jesteś młodą mamą, albo młodym tatą? Niedawno mały dzidziuś przewrócił Ci życie do góry nogami? Masz ochotę wyrwać się na chwilę z zaklętego kręgu dom-lekarz-spożywczak-apteka? To świetnie! Właśnie trafiłeś na dobrą inicjatywę!
„BAW! Baby Art Walk” to wspólne spacery i odwiedziny w wrocławskich instytucjach kultury, galeriach, muzach etc. oraz spotkania z artystami lub oprowadzania kuratorskie po aktualnych wystawach. Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania ze sztuką. Razem będziemy zwiedzać wystawy, dyskutować o współczesnych problemach, a czasem po prostu pójdziemy na kawę i pogadamy o wesołym losie rodzica.
W 2016 roku, oprócz znanych z dotychczasowych działań spacerów do instytucji kultury, zorganizujemy także cykl spacerów „Baby Art Walk po Wrocławiu”, które poprowadzi historyk i przewodnik turystyczny, dr Monika Bronowicka – autorka „Kreatywnika Wrocławskiego” i bloga:dolnyslaskdlauli.blogspot.com.
Wrocław to miasto idealne do spacerów. Jest w nim mnóstwo miejsc gdzie spacer jest odpoczynkiem, a jednocześnie są to miejsca niezwykle ciekawe pod względem historycznym, architektonicznym, przyrodniczym, albo po prostu turystycznym. Przekonacie się, że turystyka po własnym mieście jest fascynującą przygodą!

Spacery „BAW! Baby Art Walk” będą odbywać się w miejscach, do których można dotrzeć z wózkiem, są wolne od samochodów i chodzące dziecko będzie mogło w okolicy bezpiecznie pobiegać.

***
HARMONOGRAM

11.04.2016 (poniedziałek), godz. 12.00: Baby Art Walk po Wrocławiu.
Rynek i okolice. „Wrocławskie krasnale to tylko pretekst…”
Historia i architektura Rynku we Wrocławiu, rzeczy znane i mniej znane, miejsca, zakamarki i ciekawostki…
– spotkanie pod Pręgierzem, Rynek, Wrocław

18.04. 2016 (poniedziałek), godz. 12.00: Baby Art Walk po Wrocławiu. Ostrów Tumski. „Wrocławskie kościoły i legendy”
Wycieczka po najstarszej części Wrocławia, która nierozerwalnie związana jest z kościołem, ale też przez wieki była świadkiem wielu niesamowitych historii.
– spotkanie pod Pomnikiem Papieża Jana XXIII, ul. Świętego Marcina, Wrocław

21.04.2016 (czwartek), godz. 13:00: Baby Art Walk w Muzeum Współczesnym Wrocław. Podczas wizyty zanurzymy się w interaktywnej instalacji „W Ziemi” autorstwa Patrycji Mastej oraz wysłuchamy opowieści (np. ludu Hopi zamieszkującego do dziś tereny Ameryki Płn.), które będą dotyczyły ziemi, stworzenia świata i ciemności.
– adres: pl. Strzegomski 2a, Wrocław

9.05.2016 (poniedziałek), godz. 12.00: Baby Art Walk po Wrocławiu. Park Szczytnicki. „Skarby ukryte w zieleni”
Wycieczka po niezwykłym parku pełnym wyjątkowych okazów przyrody, pomników, zakątków i historii.
– spotkanie pod Iglicą, ul. Wystawowa, Wrocław

16.05.2016 (poniedziałek), godz. 12.00: Baby Art Walk po Wrocławiu. Bulwar nad fosą. „Tu kiedyś były mury miejskie a dziś…”
W samym centrum miasta płynie fosa, a wzdłuż niej rozciąga się bulwar spacerowy, trochę park, trochę ogród, trochę trasa turystyczna.
– spotkanie pod pomnikiem Bolesława Chrobrego, promenada Staromiejska, Wrocław

25.05.2016 (środa), godz. 12:00: Baby Art Walk w Muzeum Pana Tadeusza. Zwiedzanie nowo otwartego oddziału Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, będącego przestrzenią dialogu i interakcji, wielowątkową opowieścią zbudowaną wokół rękopisu mickiewiczowskiego poematu.
– adres: Kamienica pod Złotym Słońcem, Rynek 6, Wrocław

19.06.2016 (niedziela), godz. 13.00: Baby Art Walk w Muzeum Powozów Galowice
Zwiedzanie Muzeum Powozów w Galowicach oraz spotkanie z wybitnym litografem Pawłem Frąckiewiczem, połączone z prezentacją prac, technik litograficznych i warsztatami artystycznymi.
– adres: ul. Leśna 5, Galowice

projekt: Anna Gołębiowska
projekt: Anna Gołębiowska

 

***
Do zobaczenia!
Karolina Bieniek – menadżerka projektu
Organizator: Fundacja ART TRANSPARENT