BAW! Baby Art Walk

kulturalne spacery dla rodziców z małymi dziećmi “BAW! Baby Art Walk”

Drodzy rodzice! Wracamy z inicjatywą “BAW! Baby Art Walk” – kulturalnych spacerów dla rodziców z małymi dziećmi.

BAW! Baby Art Walk Jesień 2016

Jesteś młodą mamą, albo młodym tatą? Niedawno mały dzidziuś przewrócił Ci życie do góry nogami? Masz ochotę wyrwać się na chwilę z zaklętego kręgu dom-lekarz-spożywczak-apteka? To świetnie! Właśnie trafiłeś na dobrą inicjatywę!
„BAW! Baby Art Walk” to wspólne spacery i odwiedziny we wrocławskich instytucjach kultury, galeriach, muzach etc. oraz spotkania z artystami lub oprowadzania kuratorskie po aktualnych wystawach. Fundacja Art Transparent zaprasza wszystkich rodziców na spotkania ze sztuką, wspólne zwiedzanie wystaw, dyskusje o współczesnych problemach, a czasem po prostu na kawę i rozmowy o wesołym losie rodzica.
Ponieważ zbliża się jesień, dni są coraz krótsze i robi się chłodno, pora wrócić pod dach. Dlatego w tym sezonie zajrzymy m.in. do Miejskich Bibliotek Publicznych – jednych z najbardziej przyjaznych dzieciom miejsc we Wrocławiu!

Do zobaczenia!
Karolina Bieniek – menadżerka projektu

HARMONOGRAM

17.09 (sobota), godz. 11:45 – „Dzień Otwarty Zajezdni MPK Wrocław“
ul. Powstańców Śląskich 209

Czy wiesz jak bezpiecznie przewozić dzieci środkami komunikacji miejskiej? Czy wiesz, jak bez szkody wejść i wyjść z tramwaju z wózkiem? Czy rodzice mogą obawiać się jazdy komunikacją miejską? Jaki jest sprawdzony sposób na przewożenie dziecka w chuście?
Zapraszamy na dzień otwarty zajezdni MPK – w programie wszystko co trzeba, żeby nauczyć się bezpiecznie korzystać z tramwajów i autobusów. Razem z Urszulą Liszcz – profesjonalną doradczynią Nicminiewisi – będziemy uczyć się prawidłowego wiązania dzieci w chusty.
Zwiedzimy zajezdnię oraz zaprosimy na przejazd zabytkowym tramwajem.

30.09 (piątek), godz. 12:00 – „Świeża krew“

Przegląd Młodej Sztuki „Świeża Krew” to ogólnopolski konkurs dla świeżych absolwentów wyższych uczelni artystycznych połączony z wystawą pokonkursową. W Muzeum Współczesnym Wrocław prezentowane są prace laureatów konkursu z lat 2011-2015, w Galerii Socato trwa wystawa finałowa VI edycji Przeglądu. Zapraszamy więc na spacer od Muzeum Współczesnego Wrocław do Galerii Socato, by przekonać się co do zaproponowania mają młodzi, zdolni artyści.

Po wystawach oprowadzać będzie Magdalena Bobko, producentka Przeglądu.

12.10 (środa), godz. 11:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 42 (ul. Serbska 5a)
Zapraszamy do odwiedzin w nowoczesnej i przyjaznej bibliotece, mieszczącej się przy Centrum Kultury Agora. W programie spacer po Różance, zwiedzanie Centrum Kultury, zajęcia dla dużych i małych wśród książek dla dzieci oraz rozmowa o specjalnie przygotowanym programie zatytułowanym „Na dobry początek”.

23.11 (środa), godz. 11:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 29 (ul. M. Reja 1)
Zapraszamy do odwiedzin w gościnnych progach biblioteki nr 29. W planach zwiedzanie biblioteki, zapoznanie z księgozbiorem, programem dla rodziców i dzieci oraz mała, warsztatowa niespodzianka.

Zachęcamy do śledzenia harmonogramu wydarzeń na Facebooku.