Artyści

Michał Bieniek
Artysta i kurator. W 2004 r. ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Obecnie doktorant na wydziale Curating Contemporary Art w Royal College of Art w Londynie. Współtwórca i wieloletni szef Przeglądu Sztuki SURVIVAL, a także współzałożyciel i Prezes Zarządu Fundacji Sztuki Współczesnej ART TRANSPARENT. Od 2007 r. prowadzi wrocławską galerię sztuki współczesnej Mieszkanie Gepperta. Pisuje teksty krytyczne. Ostatnio autor tekstu do katalogu wystawy Miasto-zdarzenie. Re-konstrukcja przemocy Doroty Nieznalskiej wydanego przez Gdańską Galerię Miejską. Kurator polskiej edycji formatu Emergency Room Thierry Geoffroy’a w ramach Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu w 2011 r. Stypendysta Ministra Kultury (2006 r., 2010 r.), a także laureat nagród WARTO Gazety Wyborczej (2010 r.) i „Młoda Polska” (2011 r.).

www.michal-bien.com

Piotr Kmita
Ur. w 1981 r. Absolwent ASP we Wrocławiu. W swej twórczości posługuje się różnego rodzaju środkami formalnymi (malarstwo, grafika, instalacja), w których używa do komentowania szerokiego wachlarza problemów, ze szczególnym uwzględnieniem miejsca artysty we współczesnym świecie. W pełnych zdystansowanej ironii realizacjach, nie boi się konfrontacji z artystycznymi autorytetami.

www.piotrkmita.com

Anna Kołodziejczyk
Artystka i kuratorka. W latach 1999-2005 studiowała na Wydziałach Malarstwa i Rzeźby krakowskiej i wrocławskiej ASP. Laureatka kilku konkursów, m.in. Nagrody Prezydenta Wrocławia w Krajowym Konkursie Malarstwa im. Eugeniusza Gepperta 2007, Grand Prix Samsung Art Master 2004; zajęła III miejsce w konkursie Samsung Art Master w 2005 r. Stypendystka Marszałka Dolnośląskiego w dziedzinie Kultury i Sztuki w 2005 r. Od 2005 r. pracuje jako asystentka na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Jest członkinią Fundacji Sztuki Współczesnej ART TRANSPARENT i kuratorką Przeglądu Sztuki SURVIVAL (od 2008 r.). Laureatka kulturalnej nagrody Gazety Wyborczej WARTO 2010.

www.annakolodziejczyk.tumblr.com

Grupa ŁUHUU!
Grupa Łuhuu! powstała w roku 2005, zajmuje się performance. Kładzie duży nacisk na interakcję, kontakt z przypadkowym widzem w przestrzeni publicznej. Porusza się głównie w obszarze gender, problemów tożsamości, szeroko pojętej komunikacji oraz sytuacji rozgrywających się na pograniczu publiczne / prywatne, często za pomocą mocnego wizualnego przekazu.

www.luhuu.pl

Grzegorz Łoznikow
Urodzony w Jeleniej Górze, uczył się w Liceum Plastyczne w Cieplicach w roku 2004-2007.
W roku 2007 rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku rzeźba. W roku 2009 po raz pierwszy wziął udział w zbiorowej wystawie – „Pochwała upływającego czasu”’ we wrocławskiej galerii Mieszkanie Gepperta. W czerwcu tego samego roku zakwalifikował się do siódmej edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL, prezentując instalację „Polishing”. Rok później również wziął udział w SURVIVALU, a także w kolejnej wystawie zbiorowej w Mieszkaniu Gepperta. W roku 2010-2011 odbył półroczne stypendium zagraniczne w Academy of Fine Art in Tjanjin w Chinach. Podczas pobytu zrealizował serię murali i akcji performance na terenie dzielnic Hutong. Po powrocie do Polski wziął udział w dwóch festiwalach street art’owych oraz w kolejnym, dziewiątym SURVIVALU. Przed rozpoczęciem ostatniego roku studiów zrealizował instalację w Galerii Czarny Neseser, a następnie uczestniczył w wystawie „’House of Change”’ w ramach Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu. Na piątym roku studiów zrealizował trzy wystawy indywidualne na terenie Wrocławia (Mieszkanie Gepperta, Galeria MD_S, CK Agora). Wziął także udział w festiwalu Out of Sth vol 3.

www.flickr.com
www.nina.gov.pl

Karina Marusińska
Ur. w 1983 r. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wzornictwo, Projektowanie Ceramiki). Studia w ramach programów stypendialnych na Uniwersytecie Pais Vasco w Bilbao w Hiszpanii (2007 r.) oraz w Instytucie Ceramiki w Guebwiller we Francji (2008 r.). Wielokrotna stypendystka, laureatka nagród ogólnopolskich i międzynarodowych; udział w licznych wystawach, sympozjach, plenerach, festiwalach w kraju i za granicą. Animatorka kultury, organizatorka festiwali artystycznych, warsztatów, plenerów. Zajmuje się zarówno dizajnem jak i kreacją artystyczną, często zacierając granicę między nimi. W swoich pracach gra ze zmysłami odbiorcy i jego świadomością. Odwołuje się też do polskich korzeni.Poszukuje rozwiązań polegających na łączeniu różnych dziedzin sztuki, nauki, ekologii. Bada zjawisko recyklingu na wszelkich możliwych płaszczyznach. Interesuje ją problem twórczego gospodarowania odpadami przemysłowymi.

www.marusinska.pl

Oiko Petersen
Ur. w 1983 r. Fotografik-freelancer, zajmuje się fotografią artystyczną, publikuje w prasie i magazynach mody. Pracuje i żyje w Warszawie i Londynie, absolwent Fine Academy of Arts w Londynie na kierunku fotografia. Jego prace prezentowane były na wystawach w Polsce (Warszawa, Łódź, Wrocław, Szczecin, Gdańsk), Finlandii, Chinach, Hiszpanii, Izraelu i Francji.

www.oikopetersen.com

Dy Tagowska
Ur. w 1985 r. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa obroniła w 2009 r. Od 2009 r. asystentka w pracowni Multimediów prowadzonej przez prof. Przemka Pintala na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Porusza się w obszarach różnych mediów: malarstwa, video-artu, performance, a także w formach wizualno-literackich. W swojej sztuce zgłębia obszary kolektywnej nieświadomości i oddziaływania archetypów. Interesują ją biologiczne i psychiczne determinanty wpływające na kierunki obiegu energii życiowej. Często odnosi się, w przewrotny sposób, do chrześcijańskiej ikonografii. Zgłębia wiedzę w zakresie analityki jungowskiej. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

www.dytagowska.pl